Denizli 21°C
19 Kasım 2019 - Salı

Aksoy, “Deneyim kazandık”

2019-04-16 13:17:45 |
Gökhan Karaıslı
Aksoy, “Deneyim kazandık”

Çamelispor Başkanı İsmail Aksoy, ilk yılında kalmayı başardıkları Süper Amatör Lig’de büyük bir deneyim kazandıklarını söyledi. Aksoy, “SAL’dan düşen diyenlere gereken dersi verdik. Artık önümüzdeki sezon daha iyi bir şekilde planlama zamanı” dedi.

Denizli Süper Amatör Lig’e geçen yıl 1. Amatör Küme play-off grubunu üçüncü sırada bitirerek yükselen Çamelispor, ligde ilk sezonunda iyi bir başlangıç yapmasına rağmen sezon ortasında kötü sonuçlarla gerileme dönemi geçirdi. İkinci yarıda kadrosunu güçlendiren yeşil beyazlılar, hoca değişikliğine gittiği sezon ortasının ardından son haftalarda elde ettiği kıymetli puanlarla ligde kalmayı başardı. Ligde kalmayı sahasında oynadığı Yeşil Çivril Belediyespor maçıyla garantileyen yeşil beyazlılar, bu sezon en çok puanı da iç sahada seyircisinin desteği ile elde etti. Çameli’de şimdiden gelecek sezon için planlama yapılmaya başlandı.

KULÜP BELEDİYE BÜNYESİNE GİRİYOR

İlçe takımı olan Çamelispor, sezon başında yapılan kongrede adını Çameli Belediyespor olarak değiştiren yeşil beyazlılar, sezonun ardından isim değişikliğinin TFF tarafından onaylanmasının ardından resmen Çameli Belediyespor olacak. Kulüp, gelecek son SAL’da bu adla mücadele edecek.

GEREKEN DERSİ VERDİK

Sezon değerlendirmesi yapan Çamelispor Başkanı İsmail Aksoy, “Çok kıymetli bir sezon geçirdik. İyi başladık, bocaladık, toparlandık, kan değişimi yaşadık ve sonuca ulaştık. İlk sezonumuzda Süper Amatör Lig’de kalmayı garantiledik. Sezon başında bize ihtimal vermeyen, hatta son haftaya kadar bize ligde kalamaz diyenlere mücadelemizle gereken cevabı verdik. Koca bir sezonu hafta sonundaki sahamızda oynayacağımız Bağbaşı maçıyla tamamlayacağız. Taraftarımızın desteği ile 3 puanla sezonu tamamlamak istiyoruz. Bu maçın ardından biraz dinlendikten sonra gelecek sezon için planlamalara başlayacağız. İnşallah önümüzdeki sezon daha güçlü olarak Süper Amatör Lig’de mücadele edeceğiz” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web