Denizli 18°C
14 Kasım 2019 - Perşembe

Akbaba’dan kutlama mesajı

2019-05-18 08:22:32 |
Gökhan Karaıslı
Akbaba’dan kutlama mesajı

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından, ulusal bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümü kutlu olsun.

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 100.yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında kutlama mesajı yayınladı. Akbaba mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından, ulusal bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümü kutlu olsun.

Bu bayram, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Gençliği'ne verdiği değerin ve duyduğu güvenin ifadesidir. Gençliğe hitabını bu günde yaparak, sonsuza kadar yaşaması için kurduğu Cumhuriyet'i Türk Gençliği'ne emanet etmiş ve muhtaç olduğu kuvvetin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu söyleyerek gençliği güçlendirmiş ve onurlandırmıştır. Hiçbir hitabet, bunun kadar gerçekçi, bunun kadar umut verici, bunun kadar cesur, bunun kadar aydınlık olamaz ve bu ölçüde kesinlik taşıyamaz. Bu nedenledir ki; bu hitap gençliğin kanına ve ruhuna sinerek ölümsüzleşmiştir. Atatürk'ün ilkeleri ve öğütleri, işte bu nedenle sonsuza kadar yaşayacaktır. Bundan hiç kimselerin şüphesi olmasın.  Ülkemizi bölmek ve yıkmak isteyenlerin bütün çaba ve girişimleri, bu hitabın oluşturduğu çelikleşmiş irade önünde başarısız olacaktır. 

Atam müsterih uyu; Türk Gençliği verdiği sözü yerine getirmekte kararlıdır. Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Ne mutlu Türküm diyene…, Ne mutlu böyle bir gençliğe sahip olan Türk Ulusu'na.”


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web