Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

AK PARTİ’DEN MHP'YE ZİYARET

2018-12-21 09:53:46 |
Gökhan Karaıslı
AK PARTİ’DEN MHP'YE ZİYARET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Denizli'de "ittifak" kararı almasının ardından AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP Denizli İl Teşkilatı'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Denizli'de "ittifak" kararı almasının ardından AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP Denizli İl Teşkilatı'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Denizli'de ittifak yapma kararı almasının ardından AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP Denizli İl Teşkilatı'na teşekkür ziyaretinde bulundu. MHP Denizli il binasında gerçekleşen ziyarette, AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz ve Başkan Zolan'ın yanı sıra MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP Denizli İl Başkan Yardımcısı Ziya Gökalp, MHP'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından çekilen Ebru Leman Kalkan, MHP il ve ilçe yönetimleri ile MHP ilçe başkan adayları ile aday adayları hazır bulundu. MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk burada yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin birliği, dirliği, bekası anlamında bir cumhur ittifakının söz konusu olduğunu hatırlattı. 24 Haziran'da 2 partinin kurumsal kimliğiyle seçime girdiğini ve yüzde 53 gibi bir oyla başarıya ulaştığını anlatan Birtürk, genel seçimde olduğu gibi yerelde de beraber yürüneceğini ifade etti.

 

MHP'nin Büyükşehir adayı Ebru Leman Kalkan'ın adaylıktan çekilme sürecini anlatan Birtürk, şöyle konuştu: "Bu çerçevede Denizlimizde; MHP olarak sadece AK Parti adayımız, mevcut Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan kardeşimizi destekleme kararı çıkmıştır. Elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapacağız. Geriye kalan 19 ilçede de görüşmeler sürüyor. İnşallah birkaç gün içinde hayırlı bir sonuç çıkar diye düşünüyoruz" dedi. İki tarafında memnun kalacağı bir ortamın oluşmasını temenni eden Birtürk, "Biz de el birliğiyle, gönül birliğiyle bu seçimden de zaferle çıkarız diye düşünüyoruz. Bu seçimin önce Denizlimize, tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu süreçte bizi ziyaret ettiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz."

 

"ESAS İTTİFAK, GÖNÜLDE

KURDUĞUMUZ İTTİFAKTIR"

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ise, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yürüyüşüne olan saygımız sonuna kadar. Denizli’de ittifakın sadece genel başkanlar düzeyinde değil, il başkanlarımız, belediye başkanlarımız, bütün partili kardeşlerimiz ve hemşerilerimiz düzeyinde oluşmasını arzu ediyoruz. Hedeflediğimiz de budur. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ittifaklar kurulur ama esas ittifak milletle, hemşerilerimizle, vatandaşlarımızla; onların gönlünde kurduğumuz ittifaktır. Bunun önemine inanıyoruz" dedi.  

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, ziyareti gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, geçmişte güzel işbirliklerine imza atıldığını hatırlattı. Başkan Osman Zolan, "Bugün 31 Mart 2019 yerel seçimlerine doğru ilerliyoruz. Yine tabi ki ülkem ve şehrim için önemli bir aşamadayız. Ülkenin ve şehrin menfaatinde buluşmak gerekiyordu. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partimizin çok değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey'in yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, Türkiye’de genel bir çerçevede beraber yürüyüşle ilgili belirlemeler oldu" dedi.

 

Seçimlerin Denizli ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Bu süreçte adaylığı açıklanmış olan Ebru Leman Kalkan hanımefendiye, görüşmeler çerçevesinde nezaket noktasında geri çekilmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mesele milletir, devlettir, ülkemizdir. İnşallah o noktada bir ve beraber koşmaya devam edeceğiz. Sen, ben olmadan hep beraber, kol kola gireceğiz." Bugüne kadar Denizli’de yaptıkları işlere bakıldığında Büyükşehir olarak birçok güzel işlerin altına imza attıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Gerçekten Denizli, büyük bir köyden, büyük bir şehir haline geldi. Birçok ihtiyacı karşıladık. Sadece şehrin merkezinde değil, tüm ilçe, belde ve köylerde dokunulmadık yer bırakmadık. Yine aynı anlayışla, aynı düşünceyle milletimize hizmet etmeyi Allah’ım bizlere nasip etsin" dedi. HABER MERKEZİ

 

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web