Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

ADIM AT, SAĞLIĞINA SAĞLIK KAT

2019-06-11 09:40:59 |
Haber Merkezi
ADIM AT, SAĞLIĞINA SAĞLIK KAT

ADIM AT, SAĞLIĞINA SAĞLIK KAT

Ahmet Çalışkan Anaokulu tarafından E-Twinning projesi olarak hayata geçilen “Adım At, Sağlığına Sağlık Kat” projesi öğrencileri ve velilerisağlıklı beslenme, spor ve aktif yaşam konusunda bilinçlendiriyor.

 

“Adım At, Sağlığına Sağlık Kat” projesi Okul Müdürü Münire Kiriş, Müdür Yardımcısı Ebru Öztürk ve Afacanlar sınıfı öğretmeni Betül Genç tarafından yürütülmekte olup,  proje kapsamında ilimizdeki anaokulları ile işbirliği yapılarak ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretlerde anaokulu öğrencileri birlikte geleneksel çocuk oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçiriyorlar. Ahmet Çalışkan Anaokulu “Adım At, Sağlığına Sağlık Kat” isimli projelerini ilimizde düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinde de tanıtma fırsatı buldu.

 

Geleneksel Çocuk Oyunlarında dans ile jimnastik step gösterisi yapan 5 yaş Afacanlar sınıfı öğrencileri salonda bulunan ve şenliğe katılan diğer öğrenciler ile veliler tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ahmet Çalışkan Anaokulunda eş zamanlı olarak yürütmekte olan“Beslenme Dostu Okul”, “Sağlıklı ve Hareketli Yaşam” ve “Adım At Sağlığına Sağlık Kat”projeleriyle öğrencilerin sağlıklı beslenme konularında bilinçlendiklerini, spor ve hareket etkinlikleriyle aktif yaşama yönlendirildiğini belirtti


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web