Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi
Acıpayam’ın en yüksek rakımlı camisi açıldı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinin en yüksek rakıma sahibi camisi Dodurga Mahallesi Muza Yaylasında açıldı. Muza Caminin açılışına yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Cami açılışında hayır yemeği de verildi.

Acıpayam’a bağlı Dodurga Mahallesi’nde 1370 metre rakımlı Muza Yaylasına cami yapıldı. Tek katlı olarak inşa edilen cami, yazın yaylaya çıkan vatandaşların kullanması için yapıldı. Açılışa Dodurga Mahalle Muhtarı İlhan Aksoy, gönüllü Cami İmamı Akif Yıldan, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı. Acıpayam’ın en yüksek rakımlı camisi olarak kayıtlara geçen caminin açılışı öncesi yaklaşık 2 bin kişilik hayır yemeği düzenlendi.

ÇOCUKLAR ÇOK EĞLENDİ

Serinliği ile ünlü Muza Yaylasındaki açılış en çok çocukları mutlu etti. Çocuklar açılan stantlardan bol bol şeker almayı, balonlarla oynamayı ihmal etmesi. Etkinlikte çocuklara hediyeler de dağıtıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Caminin açılışında misafirlerini tek tek karşılayan Muhtar İlhan Aksoy, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Aksoy, “Burası, yazın yaylaya çıkan vatandaşlarımızın kullanması için açıldı. Çok güzel bir cami oldu. Tek katlık camide 60 kişi namaz kılabilecek. Çevresi de düşünülünce bu sayı artabilir. Güzel bir açılış töreni gerçekleştirdik. Misafirlerimiz çok oldu. Çocuklarımız eğlendi. Ben tekrar tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web