Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı
ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE  RESÜSİTASYON SEMPOZYUMU

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve 81 ilden Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin katıldığı “6. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu” Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sempozyuma Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme Değerlendirme Daire Başkanı Şamil Kurgun, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Başkanı Abdullah Baltacı ve bine yakın Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri katıldı. Sempozyumda Temel Yaşam Desteğine Giriş ve Hava Yolu Yönetimi, Hastane Öncesi Resüsitasyonda OED Kullanımı ve Teknoloji,Yüksek riskli EKG Paternleri, Akut Koroner Sendromlarda Hastane Öncesi Bakım, İleri Yaşam Desteği ve Arrest Ritimler, Travmalı, Çocuklarda, Yenidoğanda, Özel Durumlarda Resüsitasyon, Ölüm Kararı Verme ve Etik gibi konularda alanında uzman kişiler tarafından eğitim verildi.


Ayrıca 6.Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu’nda Müdürlüğümüz tarafından açılan OrganBağış standı ATT çalışanları tarafından büyük ilgi gördü. Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme Değerlendirme Daire Başkanı Şamil Kurgun da standımızı ziyaret ederek bilgi aldı. Oğuzhan YELGEN

 

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE  RESÜSİTASYON SEMPOZYUMU

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE RESÜSİTASYON SEMPOZYUMU

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web