Denizli 33°C
09 Ağustos 2020 - Pazar

4 boynuzlu koç ilgi odağı oldu

2020-07-30 08:06:49 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
4 boynuzlu koç ilgi odağı oldu

​​​​​​​Denizli’de Kurban Bayramı öncesi Çal’da satışa çıkarılan koç dikkat çekiyor. Çal Hayvan Pazarında satışa çıkarılan koçun 2 yerine 4 boynuzu bulunuyor. Astsubay emeklisi Bekir Helvacı tarafından görüntülenen koç, dikkatlerden kaçmıyor, gören bir daha bakıyor. Çal Kaymakamı Selin Sarı da hayvan pazarındaki denetimler sırasında gördüğü koçla yakından ilgilendi.

Denizli’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık pazarları da hareketlenmeye devam ediyor. Binlerce hayvanının satışının yapılacağı Denizli’de birbirinden özel hayvanlar da dikkatlerden kaçmıyor. Eskihisar’da Ağrılı üreticinin 950 kilo gelen Şampiyon adı verdiği danaların ardından Çivril’de de bin 400 kilo ağırlığındaki Falcao adı verilen dananın ardından şimdi de Çal’da 4 boynuzlu koç satılığa çıkarıldı.

GÖREN BİR DAHA BAKIYOR

Astsubay emeklisi Bekir Helvacı tarafından görüntülenen koçun kafa kısmındaki 2 boynuzun yanı sıra hemen bu boynuzların altında 2 adet daha boynuzu bulunuyor. Görenlerin bir daha baktığı koç, eşsiz güzelliği ile dikkat çekiyor. Helvacı, “Geçen yıl kuyruğu at yelesi gibi yere değen bir koç görmüştüm. Bu yıl da 4 boynuzlu koç nasip oldu. Çok eşsiz bir hayvan. Sağlığı da gayet yerindeydi” dedi.

KAYMAKAM DA ŞAŞIRDI

Kurban Bayramı öncesi kurban pazarını denetleyen Çal Kaymakamı Selin Sarı da 4 boynuzlu koçu görünce şaşırdı. Sarı ve beraberindeki ekip koçla fotoğraf bile çektirdi.

Haber Merkezi

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web