Denizli 18°C
08 Nisan 2020 - Çarşamba

3 DİPLOMALI DAİRE BAŞKANI

2019-06-28 10:39:48 |
Haber Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Bilal Arslan, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliğinden birincilikle mezun oldu. 40 yaşında 3’üncü üniversitesini bitiren Başkan Arslan’ın eğitime olan azmi ve başarısı takdir topladı.

Pamukkale Üniversitesi 2018-2019 yılı Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümü faklı bir mezuniyete şahit oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı olarak görev yapan Bilal Arslan dört yıl önce kayıt yaptırdı. Aynı an da hem Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdüren hem de üniversitede derslere giren Başkan Arslan, 4 yıllık zorlu mücadelenin ardından bölümünü birincilikle bitirdi. 1999 Bilgisayar Programcılığı, 2009 İşletme Bölümü, 2019 Jeoloji Mühendisliğinde mezun olan Başkan Arslan jeoloji mühendisliğini tercih etmesindeki en önemli sebebi dile getirerek, “Daha önce üniversitedeydim. Üniversitede çalışırken hem teknik kadroda olmanın avantajı hem de yer bilimlerine duyduğum ilgi beni bu bölümü seçmeme itti.  Farklı bölümde okuyabilirdim fakat dağ, taş mekanizmaları ve oluşumları hep beni cezbeden şeylerdi ben de öğrenme isteğimin en yoğun olduğu alana yöneldim” dedi.

Ayrıca mezuniyet töreninde plaket ve mezuniyet belgesini Pamukkale Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Halil Kumsar’dan alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Bilal Arslan, mezuniyet sevincin ve şaşkınlığının hala geçmediğini belirtirken üzerinde emeği olan herkese teşekkür etti.

EĞİTİM SÜRECİM DE 3 SEÇİM GEÇİRDİM

1996 yılında liseden mezun olduğunu ve geçen süreçte özellikler matematik konusunda zorlandığını da itiraf eden Başkan Arslan, “Gerek resmi görevinizi yerine getirmek gerekse üniversitede bir bölüm okumak oldukça yorucu ve zordu. İki işe de aynı an da ciddi bir konsantrasyon sağlamak gerekiyordu. Çünkü bildiğiniz gibi Türkiye 3 senedir üst üste seçimler geçirdi. Bu süreçler tam da benim ikinci dönemlerime denk geldi. O yüzden ikinci dönemlerimde hep bir düşüş yaşamışımdır. Fakat ben şunu kendime bir amaç edindim çalışma planlamalarımda da günlük yaşantımda da şartları fırsata çevirerek ilerleyenlerdenim. Öğrencilik hayatımda da aynen bu yolu izledim. Bulduğum bütün fırsatları der çalışma işine kullandım. Sağ olsunlar hocalarım özellikle matematik konusunda hızlıca toparlanmama yardımcı oldular. Onların sabrı ve desteği benim için her zaman çok önemliydi. Netice itibarıyla da anlımın akıyla mahcup olmadan bu işi de tamamladım” diye konuştu

YAŞIMI AVANTAJA ÇEVİRDİM

Eğitim için 40 yaşın geç olmadığını tam tersi eğitim sürecinde yaşının kendisi için avantaj getirdiğini de ifade eden Başkan Arslan, “Şimdi baktığınızda çoğunluğu liseden yeni mezun olmuş genç bir kuşakla aynı kulvarda yürümeye başlıyorsunuz. Yaş olarak hepsinden büyük olabilirdim. Fakat bu durum ben de tam bir olgunluk yansıması oluştur. Bir de üçüncü üniversitemi okuyordum. Her şeyden önce o olgunlukla ne istediğimi bilir bir kararlılıktaydım. Farklı şeylerle uğraşmıyorsunuz ve odaklanma daha rahat oluyor.  Hatta baktığınızda belirli bir yaşın üstündeki insanların okudukları okuldan hep dereceyle mezun olduklarını hep görüyorsunuz” şeklinde konuştu.

4 ÇOCUKLU BABASI BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYDİM

Üniversite hayatı boyunca ailesi ve sevdiklerinden büyük destek gördüğünü söyleyen Başkan Arslan, 4 çocuğuyla ders çalışmanın hiçte kolay olmadığını belirterek, “ 4 ve 15 yaş aralığın da 4 çocuk sahibiyim.  Üniversiteye başladım vizeler finaller derken ders çalışmam gerekiyor. Fakat evde 4 tane afacan var. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. İnanın eşim olmasa bu süreci atlatmam mümkün değildi. O çocukları sakinleştiriyordu ve bir şekilde kontrolü sağlıyordu ben de ders çalışıyordum” ifadelerini kullandı.

OSMAN BAŞKANIMIZIN DESTEĞİ BÜYÜK OLDU

Üstün başarıyla mezuniyetine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın çok sevindiğini söyleyen Başkan Arslan, “Süreç hiç kolay değildi. Çünkü bir taraftan göreviniz olan muhtarlarla ilgilenmek zorundasınız ki aksatamazsınız diğer taraftan fakülte derslerini takip edip okula gitmek zorundasınız ister istemez ama ben Sayın Zolan gibi bir başkana sahip olmanın ayrıcalığını yaşadım. Kendisi eğitime, çocuğa ve kadına çok fazla önem verene biridir. Gücümün eksildiğini hissettiğim her an onun desteği ve samimiyeti aklıma geldi. Hatta kendisine müjdeyi vermeye gittiğimde çok sevindi ve gururlandı” ifadelerini kaydetti. Yasemin ORHAN-ÖZEL HABER

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web