Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

2.EL ALACAKLAR DİKKAT!

2019-09-13 05:48:34 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
2.EL ALACAKLAR DİKKAT!

İkinci el araçlarda İnternet üzerinden satışlarla ilgili olarak sıkıntıların yaşandığını dile getiren Galerici İsmail Koçkaya, aracı ayrıntılı bir şekilde incelemeden araç alımını yapmamalarını söyledi.

İkinci el otomobil satışlarında internet üzerinden araştırma yapan ve internet üzerinden araç almaya karar veren vatandaşların mağdur olmamaları için aracı iyi bir  şekilde kontrolünü yaptırmalarını önerdi. Özellikle kaparo olaylarından uzak durmalarını söyleyen Koçkaya; “ Piyasanın oldukça altında araç ilanı veren dolandırıcıların, kendilerine ulaşan ve fiyatı cazip aracı kaçırmak istemeyen alıcılardan kapora aldıktan sonra ortadan kayboluyor ve vatandaşlar dolandırılıyorlar” dedi.

İnternet ortamından satışlarda dolandırıcılık riskinin çok daha fazla olduğunu dile getirdi. Koçkaya, “İnternet satışları olumsuzluğun yanında olumlu yönlerini de görebiliyoruz. İnternet satışlarında tüm araçları Türkiye’nin dört bir yanında insanlar görebiliyor. Araçları kıyaslandırma yapabiliyor. Ama vatandaşlar aracı gerçekten görmeden hiçbir alım satım işine girmesin. Araçları özellikle incelesinler.

Aracı görmeden önce kaparo yollamasınlar.  Aracı iyice kontrol ettirsinler sigorta kayıtlarını kontrol ettirdikten sonra aracı satın alsınlar” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web