Denizli 29°C
23 Eylül 2019 - Pazartesi

2 AYDA İŞ TAMAM!

2019-06-13 13:37:59 |
Gökhan Karaıslı
2 AYDA İŞ TAMAM!

Denizlispor’da stadyumun kapasitesini arttırmak için Çarşamba günü başlayan çalışmalar sürüyor. Zeminin 2 metre aşağıya alınacağı statta çalışmalar 16 Ağustos’ta tamamlanacak ve kapasite 18 bin 500’e çıkacak. Öte yandan 2002’de kaldırılan tel örgülerin yeniden konulması adına emniyetten bir istek geldiği öğrenildi.

9 yıl aranın ardından yeniden Süper Lig’de mücadele edecek olan Yukatel Denizlispor’da yeni sezon öncesi Atatürk Stadyumunun kapasitesinin büyütülmesi ve stadyumun modernize hale getirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı. İlk kazmanın Çarşamba günü vurulduğu stadyumda Denizlispor Başkanı Ali Çetin, stadyumda devam eden çalışmalar kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İş makinesi ile kale arkasında yer alan ön duvarları da yıkan Çetin, çalışmaların yeni sezon öncesi tamamlanacağını söyledi.

16 AĞUSTOS İŞ BİTİMİ

Çalışma öncesi kurban kesiminin de yapıldığı stattaki kazı çalışmaları hakkında bilgi veren Çetin, “Zemin 2 metre aşağıya inecek. Her tribün zemine daha yakın hale gelecek. Basın tribünü ve protokol tribünü yenilecek. 14 adet loca yapılacak. 15 bin kişilik kapasite tribünlerdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından 18 bin 500’e çıkacak. hafriyat işlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz. edefimiz 2 ay içerisinde çalışmaları bitirmek. Stadımızı taraftarlarımızın istediği bir noktaya getireceğiz. Normalde bu çalışmaların 15 milyon liraya mal olması bekleniyor ama biz bu işlemi 5 milyon lira gibi bir rakama bitireceğiz” dedi.

YAYIN ÖNERİSİ YAPTI

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beIN Sports’un Türkiye’den çekileceği hakkındaki iddialara da yanıt veren Çetin, “Yayıncı kuruluşun çıkması demek işlerin daha da zorlaşması anlamına geliyor. Bütçelerin büyük destekçileri arasında yayın hakları yer alıyor. Yayıncı kuruluşun çıkması demek her kulübün daralması anlamına geliyor. Benim bu konuda bir önerim var. bunu daha önce de dile getirdim. Her hafta maç yayını için bir kanalla anlaşılsın. Ulusal kanallar bu maçları yayınlasın. Kulüpler Birliği de maçları hafta hafta satsın” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web