Denizli 21°C
19 Kasım 2019 - Salı

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

2017-02-27 13:18:07 |
Haber Merkezi
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

Başkarcı Dağı'na her yıl geleneksel hale gelen yürüyüşler düzenleyen Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği bu yıl yaptığı yürüyüşü 15 Temmuz şehitleri için düzenledi. Yürüyüşe 7 okuldan 145 öğrenci ve 12 öğretmen katıldı.

Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Her yıl geleneksel hale getirdiği Başkarcı dağ yürüyüşünü 145 öğrenci ve 14 lider öğretmenin katılımı ile tamamladı. Kayhan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Raşit Özkardeş Ortaokulu, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu, Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu ve Nermin Osman Akça Ortaokulu öğrencilerinin katlımı ile gerçekleştirilen yürüyüş, Başkarcı meydanında tekmil alımı, simit, peynir ve meyve sularının  dağıtımından sonra başladı. Yaklaşık İki buçuk saatlik yürüyüşün ardından Başkarcı dağı eteklerinde verilen molanın ardından çeşitli oyunlar oynatılarak marşlar eşliğinde dönüşe geçildi.

Yürüyüşe katılan öğrencilerin çoğunluğu böyle bir yürüyüşe ilk defa katıldıklarını ve sıra dışı, doğayla baş başa güzel bir hafta sonu geçirdiklerini düzenlenecek olan başka etkinliklere de katılacaklarını ifade ettiler. Denizli İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Derya Özcan, Bu gün Geleneksel hale gelen “Başkarcı Dağ Yürüyüşünü” tamamladıklarını yürüyüş sırasında değişik etkinliklerin yapıldığını ifade ederek bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı sağladığını, doğa yürüyüşlerini ve kampları bundan sonra da sık sık yapacaklarını, amaçlarının çocuk ve gençlerimizi  teknoloji ve diğer bağımlılıklardan uzak tutarak kendine özgüveni olan, doğayı ve tüm canlıları seven topluma faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Her Yıl yaptıkları yürüyüşlerin birer teması olduğunu ve bu yürüyüşü “15Temmuz Demokrasi Şehitleri” Anısına gerçekleştirdiklerini söyledi. Yürüyüş sırasında geçen yıllara göre suların çok azaldığını gözlemlediklerini ve buradan topluma,toprağa ve suya saygı konusunda mesaj vermek istediklerini belirten Derya ÖZCAN suyumuzu tasarruflu kullanalım" dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web