Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe
15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI VE ŞEHİTLER YOLU AÇILIYOR

Merkezefendi Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehitler Yolu Açılışı Cumartesi günü saat 19.30’da açılıyor. Vatandaşlar, tank ve tanka karşı duran insanların bulunduğu anıta, kurulduğu günden bu yana yoğun ilgi gösteriyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bu anıtımız milletimizin darbeye, uluslararası işgale karşı direniş ruhunu hep canlı tutacak” dedi.

FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçti. Millet 15 Temmuz gecesi hainlerin yapmak istediği darbe girişimine, tanka, tüfeğe karşı koyarak engel oldu. Hainlerin darbe girişimini geri püskürttü. Milletin sayısız destanlar yazdığı o kara gecede fotoğraf karelerine birçok olay yansıdı. Onlardan biri de vatandaşların darbecilerin kullandığı tankın önüne siper olmasıydı. Merkezefendi Belediyesi, o fotoğraf karesini anıta dönüştürdü. Selçukbey Mahallesi’ne yapılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehitler Yolu açılıyor. 15 Temmuz gecesini temsil eden ve yapımı yaklaşık 6 süren bir tank ve tankı durdurarak Türk bayrağı açan insanların maketi bulunuyor.

15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 19.30’da açılışı gerçekleştirilecek olan anıta vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, yaptığı açıklamada, “Anıtımız milletimizin darbeye, uluslararası işgale karşı direniş ruhunu hep canlı tutacak” dedi. Başkan Subaşıoğlu, “15 Temmuz gecesinde asker üniforması giymiş teröristler ülkemizde Türk milletinin imkânlarıyla, ordumuzun millete hizmet etmek için alınan tankları ele geçirdi. Darbe girişiminde bulundu. Ama milletimiz o gece darbeye karşı öyle bir direniş gösterdi ki, her anı bir destan olarak kayıtlara geçti. Kara gecede darbe girişimine ‘dur’ dedi. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web