Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe
15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI VE ŞEHİTLER YOLU AÇILDI

Merkezefendi Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehitler Yolu Açılışı Cumartesi günü açıldı.

Merkezefendi Belediye'sinin Selçukbey Mahallesinde kazandırılan anıt açılışına Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'nın da katıldığı açılışta konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bu anıtımız milletimizin darbeye, uluslararası işgale karşı direniş ruhunu hep canlı tutacak” diye konuştu. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, yaptığı açıklamada, “Anıtımız milletimizin darbeye, uluslararası işgale karşı direniş ruhunu hep canlı tutacak” dedi. Başkan Subaşıoğlu, “15 Temmuz gecesinde asker üniforması giymiş teröristler ülkemizde Türk milletinin imkânlarıyla, ordumuzun millete hizmet etmek için alınan tankları ele geçirdi. Darbe girişiminde bulundu. Ama milletimiz o gece darbeye karşı öyle bir direniş gösterdi ki, her anı bir destan olarak kayıtlara geçti. Kara gecede darbe girişimine ‘dur’ dedi. Vatanına, milletine, bayrağına, meclisine, Cumhurbaşkanına sahip çıktı. Merkezefendi Belediyesi olarak biz de o gecede sembol haline gelen bir resmi anıt haline getirdik. Vatandaşlarımızın tanka siper olması hepimizin hafızasında yer etti. Burada yaptığımız anıtta da milletimizin o gece yaşadıklarının bir hatırasını ortaya çıkarmış olduk. Bu anıt, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığını, vatanın bölünmez bütünlüğünü temsil edecektir" dedi.  Merkezefendi Belediyesi tarafından kazandırılan ve vatandaşların her gün hatıra fotoğrafları çektirdiği anıtta bir de ‘Anı defteri’ bulunuyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da bu hatıra defterine 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerini yazdı. Başkan Subaşıoğlu, bununla da ilgili olarak “15 Temmuz için vatandaşlarımız hatıra defterine düşüncelerini yazabilirler” dedi.

Törende konuşan  Denizli Valisi Hasan Karahan'da yaptığı açıklamasında, hain kalkışmayı vatandaşların durdurduğunu ifade ederek, Ne mutlu bize, bunu yedi cihana gösterdik. Bu millet dimdik ayakta. Bu milletin ölüsü bile yedi cihanı dize getirmeye yeter. Bu hain kalkışmayı gelecek nesillerin de unutmaması için mizansen şeklinde olayı çok güzel şekilde gözler önüne serdi" açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından protokol anıtın açılışını yaptı.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web