Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

15 TEMMUZ DESTANI FOTOĞRAFLARLA ANLATILDI

2017-07-13 14:32:45 |
Haber Merkezi
15 TEMMUZ DESTANI FOTOĞRAFLARLA ANLATILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz destanının fotoğraflarla anlatıldığı “15 Temmuz Denizli Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi” düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bayramyeri Meydanı’nda fotoğraf sergisi düzenledi. 15 Temmuz Denizli Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi’ne Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında birçok program düzenlediklerini ifade ederek, “15 Temmuz 2016’da yaşanan işgal girişimine karşı olan tutumumuzu bu fotoğraf sergisi ile bir kez daha göstermek istedik. 15 Temmuz unutulmamalı, ülkemi parçalama girişimi unutulmamalı” dedi.

Denizli Milletvekili Şahin Tin ise, “Sloganımız, ‘15 Temmuz’u unutmayacağız.’ Türkiye için önemli bir karar günüydü. Ülkesini bölmek isteyen, bayrağını yakmak isteyen içerideki hainlerle dışarıdaki iş birlikçilerinin kalkıştığı bir darbe girişimiydi. Halkımızın bu kalkışmaya karşı vermiş olduğu mücadele de tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacaktır. Bu, vatandaşlarımızın demokrasiye sahip çıkma direnişidir, vatanına sahip çıkma direnişidir, Cumhurbaşkanı’na sahip çıkma direnişidir. En önemlisi de namusuna sahip çıkma direnişidir” dedi. Konuşmaların ardından Denizli ve Türkiye’de 15 Temmuz’da yaşanan kahramanlıkların anlatıldığı ve 80 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Abdullah GÖNÜLTAŞ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web