Denizli 19°C
30 Mart 2020 - Pazartesi

100 YILLIK COŞKU!

2019-05-20 08:09:12 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
100 YILLIK COŞKU!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de coşkuyla kutlandı. Coşkulu törenlerin kapanışı Bin 919 öğrenci harmandalı zeybeği oynayarak oldu.

Valilik önünde protokolün çelenk sunma programıyla başlayan kutlamalar, Delikliçınar’da gösteri yürüyüşünün ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde devam etti. Kutlamalara; Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, protokol üyeleri, sporcular, okullar ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla milletin varlığını güçlendirdiğini ifade eden İbanoğlu, bu adımın yeni bir devletin kuruluşu yolunda atılan onurlu bir adım olduğunu söyledi. İbanoğlu; “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde ülkemiz Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine gelmek ve bu seviyenin üstüne çıkmak için gençlerimizin öncülüğünde ilerleyişine hızla devam etmektedir” diye konuştu.  Bisikletçilerin geçiş gösterisinin ardından dereceye giren sporculara ödüllerini protokol üyeleri verdi. Tüm sporcular alanda muhteşem bir gösteri yaptı, alkış aldı. Alanda halk oyunları gösterisi oldu.

 

Kentteki okullarda öğrenim gören 1919 öğrenci bir hafta boyunca kutlamalarda oynamak için harmandalı zeybeği çalışmalarını tamamladı. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda toplanan öğrenciler harmandalı zeybeği müziği eşliğinde aynı anda 4 dakika süresince gösteri yaptı. Abdullah GÖNÜLTAŞ

100 YILLIK COŞKU!

100 YILLIK COŞKU!


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web