Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe

Umutlar Kurban Bayramı'na kaldı

2020-07-09 07:02:12 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
Umutlar Kurban Bayramı'na kaldı

Pandemi, Denizli’de döküm metal sektörünü de kötü etkiledi. Türkiye genelinde dökme metal satışı azaldı. Kurban bayramı yaklaşmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde mangal, ızgara, şiş ve saç tava satışlarında hareketliliğin olmasını umut ediyor.

Denizli’de döküm sanayi sektöründen Has – Metal isimli işletme sahibi Ahmet Hasusta, satışların bu sene önceki seneye göre daha azaldığını belirtti. Umutların önümüzdeki Kurban Bayrmı’na bağlayan İşletmeci Hasusta, mangal malzemelerinin satışında eskiye arar durumda olduklarını ifade ederek, “ Önümüzdeki dönemde Kurban Bayramı var. Umudumuz Kurban bayramı mangalın en çok kullanıldığı bir dönem.  Biz işletme olarak bu yıl her şeye zam geldi lakin ben hiçbir ürünüme zam yapmadık. Standart fiyatında tutuyorum. Kurban bayramı yaklaşıyor fakat satışlarda hala artış yok ancak son günlerden umutluyuz. Dünya ekonomisi hepimizi derinden etkiledi. Bizde işletme olarak etkilenmekteyiz” dedi.

Toprak soba son dönemlerde daha fazla ilgi görmeye başladığını dikkat çeken Hasusta, “Eskişehir’in orman köyünde bulunan topraktan yapılmaktadır. Toprak soba üretim ve dağıtımı sadece Eskişehir’den olmaktadır. Artık şehir dışından yeterli sayı gelmiyor bu durum bizler için sıkıntı yaratıyor. Toprak sobanın genellikle ekmek yapımlarında Denizli ilçelerimizde yöremizde kullanılmaktadır” dedi.

İlhami. Y. Korkmaz- ÖZEL HABER

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web