Denizli 23°C
28 Ekim 2020 - Çarşamba

Son 2 takım için kıyasıya mücadele

2019-03-19 13:54:40 |
Haber Merkezi
Son 2 takım için kıyasıya mücadele

Denizli 1. Amatör Küme’de play-off için heyecan fırtınası sürüyor. 10 takımlı grup için şimdiye kadar 8 ekip yerini ayırttı. Kalan 2 ekip için ise C Grubunda Demiryolgücü, Şahinspor ve Kuşpınarspor 2 kader maçına çıkacak.

3 grupta 38 takımın mücadele ettiği Denizli 1. Amatör Küme’de Eylül ayında başlayan sezonda son 2 hafta heyecanı yaşanıyor. Önümüzdeki sezon Denizli Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan 3 yeni takım için kıyasıya mücadelenin sürdüğü sezonun ilk aşaması olan grup maçlarında sona gelindi. A Grubundan 4, B ve C Gruplarından 3’er olmak üzere toplamda 10 takımın mücadele edeceği play-off grubu için ise şimdiye kadar 8 takım yerini ayırttı. Bitime 4 hafta kala A Grubundan Karakovaspor, Akkonakspor, Şemiklerspor ve Alparslan Gençlikspor ile B Grubundan Beyağaç Belediyespor yerini garantilemişti.

3 EKİP DAHA GARANTİLEDİ

  1. hafta maçlarının ardından B Grubundan Denizligücü ile lider Beyağaç Belediyespor’u 8-0 ile geçen Yatağanspor ve C Grubu lideri Çardak Belediyespor play-off grubu için biletini kaptı. Ligde mücadele edecek 10 takımdan 2’si için ise C Grubunda son 2 hafta kala çetin bir mücadele yaşanacak.

HESAPLAR HESAPLAR…

C Grubunda 21. Hafta maçında 48 puanla ikinci sırada bulunan Denizli Demiryolgücü iddiası bulunmayan Siteler Mahallesi’ni konuk edecek. 46 puanı bulunan Şahinspor ise Şirinköy karşısında 45 puanı bulunan Kuşpınarspor ise Bekilli Belediyespor karşısında ise mücadele edecek. 21. Hafta maçlarında 3 ekibin de kazanması halinde son haftada hanesine maç yapmadan 3 puan yazdıracak olan Şahinspor ve Denizli Demiryolgücü, çıkacak olan 2 takım olacak. Kuşpınar’ın gruptan çıkabilmesi için kalan iki maçı da kazanması, diğer 2 ekibin de puan kaybetmesi gerekiyor. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web