Denizli 33°C
10 Ağustos 2020 - Pazartesi

PAÜ Teknokent ve GEKA’dan İşbirliği

2020-02-11 12:12:50 |
Haber Merkezi
PAÜ Teknokent ve GEKA’dan İşbirliği

PAÜ Teknokent ve GEKA’dan İşbirliği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’nın 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında imzaladıkları protokoller ile “Sağlık Turizmi Potansiyelinin Geliştirilmesine Yönelik Strateji ve Eylem Planı Hazırlanması” ve “TR32 Bölgesinde Yer Alan Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerine Yönelik Uzmanlık ve Strateji Geliştirme Eğitimi” konularında işbirliğine gidildi.

Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Salonunda düzenlenen imza töreninde her iki protokolün imzaları Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan tarafından atıldı. Törende Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan ve Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

PAÜ’NÜN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENECEK

“Sağlık Turizmi Potansiyelinin Geliştirilmesine Yönelik Strateji ve Eylem Planı Hazırlanması”na yönelik, PAÜ ve GEKA arasında imzalanan protokol kapsamında; Pamukkale Üniversitesi’nin Karahayıtta hizmete açacağı PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile sağlık ve termal turizm alanında tedavi ve tedavi sonrası rehabilitasyon hizmetlerinde önemli bir potansiyele sahip olan Denizli’nin sağlık turizmi potansiyelinin belirlenmesi ve bu potansiyelin geliştirilmesine yönelik eylem planı hazırlanacak.

Ayrıca protokol kapsamında kamu ve üniversite hastanelerinin sahip olduğu imkânlar tespit edilerek sağlık turizmi açısından bu imkânların nasıl değerlendirilmesi gerektiğinin belirlenmesi amaçlanıyor. Bu çalışma ile sağlık turizmi alanında öncelikle mevcut hizmetler üzerinden Denizli'nin nasıl fark yaratacağı ve Denizli'nin kamu ve üniversite hastaneleri tesisleriyle sağlık turizminde nasıl marka haline gelebileceğine yönelik yol haritası oluşturulacak. Ayrıca Denizli de termal sağlık turizmi altyapısı değerlendirilecek.

Oğuzhan YELGEN  


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web