Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe

Okul alışverişinde mobil dönemi

2019-10-05 07:24:33 |
Haber Merkezi
Okul alışverişinde mobil dönemi

iyzico, okula dönüş döneminde kullanıcı davranışlarını ortaya koyan istatistikleri yayımladı. Tüketici davranışlarıyla ilgili önemli bilgiler içeren bu istatistikler, online satış yapanları da yakından ilgilendiren veriler sağlıyor.

Türkiye’nin öncü finans teknolojileri şirketi iyzico, milyonlarca öğrencinin okula başladığı, okul hazırlıklarının hız kazandığı “okula dönüş” döneminde gerçekleşen okul alışverişine yönelik istatis-tikleri açıkladı.iyzico verilerine göre yapılan analizde 19 Ağustos-22 Eylülokula dönüş dönemindeki alışveriş trendleri incelendi.  Tüketicinin satın alma araç ve yöntemleri, satın alma kararında etkili figür ve satın alma oranının bölgelere göre dağılımı konusunda ortaya çıkan istatistiki veri, eğitim ve kırtasiye kategorisindeki alışveriş tutarı ortalamasında ciddi artış olduğunu belirledi.

KADIN TÜKETİCİ SAYISI ARTTI

Okula dönüş döneminde eğitim ve kırtasiye kategorisinde 2018’e göre alışveriş yapan erkek tüketici sayısı 2 kat, kadın tüketici sayısı 3 kat artış gösterdi. iyzico’nun verilerine göre kadınlar erkeklere oranla yüzde 28 daha fazla kırtasiye alışverişi yaptı.

KIRTASİYE ALIŞVERİŞLERİNDE MOBİL CİHAZ ÜSTÜNLÜĞÜ

Kadınların kırtasiye alışverişlerinde en etkili figür olmasındaki sebep, kadınların alışverişte daha hızlı karar verebilmesi olarak belirlendi. İstatistiklere göre kadınlar okul alışverişinin yüzde 57’sini mobil cihazlardan gerçekleştirdi. Buna göre mobil cihazlardan yapılan online alışveriş geçen yıla oranla yüzde 15 artış gösterdi. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web