Denizli 14°C
25 Mart 2019 - Pazartesi

ÖĞRENCİLER KİTABIN SERÜVENİNİ ÖĞRENDİLER

2017-12-30 07:24:40 |
Haber Merkezi
ÖĞRENCİLER KİTABIN SERÜVENİNİ ÖĞRENDİLER

Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu Kütüphanecilik, Yayın ve İletişim Kulübü öğretmen ve öğrencileri, bir kitabın hazırlanış sürecini kulüp üyelerine göstermek amacıyla Bilal Ofset Matbaacılık/Boy Yayınları’nı ziyaret etti.

Kulüp danışman öğretmenleri Fahrettin Koyuncu ve Melike Öztürk gözetiminde yapılan ziyarete, kulüp üyesi beşinci ve altıncı sınıf öğrencileri katıldı. Ziyaret sırasında, Bilal Ofset/ Boy Yayınları sahibi Bilal Özcan tarafından kitabın hazırlanış ve yayımlanış süreciyle ilgili olarak öğrencilere bilgiler verildi, örnekler gösterildi. Bir kitabın matbaadaki basım araçlarını ve aşamalarını merakla izleyen öğrenciler, Bilal Özcan’a konuyla ilgili çeşitli sorular sordular. Kulüp danışman öğretmeni Melike Öztürk ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi: “Kulübümüzün yıllık çalışma planına ve kuruluş amacına uygun olarak bir matbaayı, yayınevini ziyaret ettik.

Bu ziyaret sırasında öğrencilerimiz, bir kitap taslağının bilgisayardaki dosya halinden kitap biçimine kadar olan aşamalarını görme olanağı buldular. Bize bu olanağı sağladığı için kulübümüz adına Bilal Özcan’a teşekkür ederiz.” dedi.

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web