Denizli 19°C
13 Kasım 2018 - Salı

Girişimcilik ve İnovasyonun Kalbi: “SLUSH”

2017-12-02 08:41:16 |
Haber Merkezi
Girişimcilik ve İnovasyonun Kalbi: “SLUSH”

​Dünyanın girişimcilik ve inovasyon temalı en önemli etkinliklerinden biri olan ve Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 7 yıldır gerçekleştirilen “Slush”, bu sene 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde düzenlendi.

​Slush 2017’de 2 bin 300 girişimci, bin 500 yatırım ağı, 600 gazeteci ve toplam 130 ülkeden 20 bin katılımcı yer aldı. Günlük canlı yayın izleyicisinin 1 milyon rakamını aştığı etkinlikte Türkiye'yi Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Ekonomi Bankası temsil etti. Etkinlik kapsamında, Helsinki Büyükelçisi Adnan Başağa ziyaret edildi ve düzenlenen resepsiyona katıldı.


PİTCHİNG YARIŞMASI FİNALİ’NDE YER ALDIK

​TİM-TEB Girişim Evi’ne üye 10 başarılı girişimcinin de bulunduğu ve Türkiye'yi Slush sahnesinde temsil ettiği etkinlikte; ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore’den, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’ye kadar pek çok önemli isim konuşmacı olarak yer alıyor. Türkiye'den 3 girişimcinin, en iyi 100 girişimci arasında yer alarak Pitching Yarışması’na katılma hakkı elde ettiği organizasyonda, Can Dörtkardeşler rakiplerini geride bırakarak son 10 finalist arasına kaldı ve göğsümüzü kabarttı.

YENİ NESİL SIRA DIŞI FİKİRLER ARTIYOR

​Türkiye İhracatçılar Meclisi heyetinde bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Slush’ın son derece önemli bir etkinlik olduğunun altını çizerek şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın en önemli girişimci-yatırımcı buluşmalarından birinde yer aldık, inovatif ve sıradışı fikirleri dinleme ve gözlemleme fırsatı bulduk. Dünyada rekabetin her geçen gün biraz daha zorlaştığı aşikâr. Küresel İnovasyon Endeksi’nde sekizinci sırada yer alan Finlandiya’da yedi yıldır düzenlenen Slush etkinliğini, inovasyon ve girişimcilik ekosisteminin kalbinin attığı yerlerden biri olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Bu etkinliğe katılımdaki en büyük amacımız gözlemlerimizi ve deneyimlerimizi ülkemizde uygulayarak, tüm dünyaya hitap eden Slush benzeri etkinlikleri düzenlemek ve girişimcilikte rol model ülkelerden biri olmak. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte ülkemizde de buna benzer etkinliklere imza atacağız.”

Yeni nesil sıra dışı girişimlerin her geçen yıl daha da arttığını belirten Kocasert, etkinlikte yer alan ve sunum yapma fırsatı yakalayan on başarılı Türk girişimciyi tebrik ederek sözlerini noktaladı.

Etiketler ; ekonomi haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web