Denizli 24°C
31 Mayıs 2020 - Pazar

Erdoğan’dan mutlaka başvurun çağrısı

2019-11-06 13:35:41 |
Haber Merkezi
Erdoğan’dan mutlaka başvurun çağrısı

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerini, ülkenin en hızlı büyüyen şirketlerine ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırarak, bağlantılarını kuvvetlendirmek için harekete geçen TOBB’un düzenlediği “Türkiye 100” programına başvurmaya çağırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Türkiye 100” programına başvurular sürüyor. 31 Aralık 2015 ve öncesinde kurulan şirketlerin başvurabileceği programa 2016’da en az 500 bin TL, 2018’de ise 1,5 milyon lira satış gelirine sahip olması gerekiyor. Merkezi Türkiye’de bulunan şirketlerin başvurabildiği programa iki yılda satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler başvurabilirken, kamu ortaklığı bulunan veya halka açık olan(yüzde 51’i de dahil) şirketlerin başvuruları geçerli sayılmayacak. Yurtdışı merkezli şirketlerin Türkiye şubelerinin başvuruları da geçerli olmayacak. Kâr amacı gütmeyen şirketler ile Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli olmayacak!, otomobil galerileri, kuyumcular, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları, geçersiz sayılacak. Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmayacak; bir holdingin çatısı altındaki şirketler ise başvurabilecekler. Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler de başvuruda bulunabilecekler.

SON BAŞVURU 15 KASIM’DA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” programına başvurular, 15 Kasım 2019’a kadar alınacak. Programda ilk 100’e giren şirketlere, yeni ortaklıkların kapısı açılacak ve birçok platformda tanıtım imkânı sağlanacak. Başvurular, son başvuru tarihi olan 15 Kasım 2019’a kadar, http://turkiye100.tobb.org.tr sitesinden yapılacak.

BAŞKAN ERDOĞAN: “BU FIRSATI KAÇIRMAYIN”

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, başvuruların devam ettiği Türkiye 100 programına kriterleri sağlayan şirketlerin mutlaka başvurması gerektiğine dikkat çekti. Erdoğan, “Bu önemli listede yer almanın haklı gururunu, çalışanlarınız ve ortaklarınızla birlikte siz de yaşayabilirsiniz. Türkiye 100 programı sayesinde, şirketinizin başarılı büyüme performansından tüm dünyayı haberdar etme şansı yakalayacaksınız. 2016-2018 arasında hızlı büyümeyi başarmış bir şirketseniz, Türkiye 100, görünürlük kazanmanız için eşsiz bir fırsat. Başvuran şirketler, toplam satış gelirlerindeki artış hızına göre sıralanacaklar. Bu fırsatı mutlaka değerlendirin. Şirketiniz Türkiye 100 sıralamasına girerse, kamuoyuyla 500.000-1 milyon TL, 1-5 milyon, 5-10 milyon TL vb gibi firmanızın ciro aralığı ve üç yıllık ortalama satış gelirleri artış hızı paylaşılıyor” dedi. 

Etiketler ; ekonomi haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web