Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

ELMA ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ

2020-10-14 06:09:49 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ELMA ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ

Elma üreticileri bu yıl ürün bolluğu olduğundan söz ederek pazarda fiyatların 2 ila 4 lira arasında değiştiğini söylediler.

Akdere Mahallesi’nde elmacılık yapan Sadrettin Tıraş, bu yıl yeni mahsullerde sıkıntı olmadığından söz ederek, pazarda fiyatların 2 ila 4 lira arasında değiştiğini dile getirdi. Esnaflardan Tıraş,  “Elmadan sıkıntı yaşamıyoruz. Bu yıl ürünün bol olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetlerin yüksek olmasından dolayı pazarda fiyatlarda yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün kalitesine göre fiyatlar değişiyor” dedi.
ÜRETİCİ BİLİNÇLENİYOR
Üreticinin artık bilinçlenmeye başladığından söz eden Tıraş, “Artık ilaçlama konusunda olsun bakım konusunda olsun artık üretici bilinçlenmeye başladı. Ürünlerde kullanılan ilaçların kaliteli olması ve iklim şartlarının uygun gitmesi ürünlerin bol olmasını sağlamıştır” diye konuştu.
“İHRACAT OLURSA FİYATLAR YÜKSELEBİLİR”
Elma ihracatını da değinen Tıraş, Fiyatların yüksek olmasıyla birlikte ihracat yolu açılırsa 4 liradan satılan kaliteli bir elmanın 5 lirayı bulabilir. Vatandaşlarımıza bağışıklığı güçlendiren meyvelerden bir tanesi olan elmayı bol bol tüketin diyoruz.  Şu dönemde özellikle elmayı yanınızdan ve evinizden eksik etmeyin diyoruz” dedi.

ELMA ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ

ELMA ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web