Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba
DTO TEKSTİL SEKTÖRÜNE TASARIMCI YETİŞTİRİYOR

Denizli Ticaret Odası bünyesindeki Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi kursiyerleri, Menderes Tekstil’i eğitim amaçlı gezi düzenledi. Kursiyerler, Menderes Tekstil’in AR-GE ve Tasarım Merkezlerinde yetkililerden bilgi aldılar. Kursiyerlere eşlik eden Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, tekstil sektörünün ihtiyacı olan tasarımcılar yetiştirdiklerini belirterek, “Denizli tekstili, dünya pazarlarında ancak yenilikler ve özgün tasarımlar üreterek rekabet edebilir. Biz de tekstilin bu alandaki ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Denizli’de ilk ve tek olan “Denizli Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi” tekstil sektörü için tasarımcı yetiştiriyor. Denizli Ticaret Odası bünyesindeki merkezde eğitim alan 30 kursiyer, teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra ihracat ve istihdamı ile ön planda olan firmalara giderek yerinde bilgiler almaya başladı.   

6 aylık eğitime tabi tutulacak kursiyerler, Denizli’nin köklü ve büyük firmalarından Menderes Tekstil’in AR-GE ve Tasarım merkezlerindeki çalışmaları inceleme fırsatı yakaladı.

 

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyarette,

Menderes Tekstil Genel Müdürü Ali Atlamaz, tasarımcı adaylarına eşlik etti.

 

Atlamaz, AR-GE çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, “Günümüzde üretim yapmanın yanı sıra yeniliğe de açık olunması gerekmektedir. Bizler kurum olarak bu kapsamda çalışmalar yürütüyoruz. Denizli Ticaret Odasının da Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi oluşturması çok yerinde bir karar. Tasarımcı arkadaşlarımızı burada görmekten mutluyuz” dedi. 

 

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, uluslararası piyasalarda rekabet edebilmek için yenilikler ve özgün tasarımlar üretmek gerektiğini belirterek, “Kurduğumuz Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi, Denizli’de tekstil sektörünün bu alandaki ihtiyacını karşılama amacı taşıyor. Kursiyerlerimiz, Odamızın 6. katında bulunan merkezimizde gerek teorik gerekse de uygulamalı eğitimler alıyor. Bu ekibimizi Denizli’de AR-GE ve Yenilik merkezi kuran tekstil firmaları ile de buluşturmaya Menderes Tekstil ile başladık. Bu tür teknik gezilerin ufuk açtığına inanıyoruz. Bu sebeple de gezilerimizi devam ettireceğiz. Bizleri ağırlayan, sıcak ilgi gösteren Menderes Tekstil’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Etiketler ; ekonomi haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web