Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

DENİZLİ İHRACATINDA ARTIŞ

2017-05-02 12:56:19 |
Haber Merkezi
DENİZLİ İHRACATINDA ARTIŞ

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, TİM verilerine göre Denizli ihracatının Ocak-Nisan döneminde 933 milyon USD oldu ve bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış gösterdiğini söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Nisan ayı ihracat rakamları açıklandı. Nisan ayında Denizli İhracatçılar Birliği tarafından kayda alınan ihracat yüzde 3,5 artış ile 189 milyon USD olarak gerçekleşti. Ocak-Nisan döneminde ise 766 milyon USD'ye ulaşan DENİB ihracatının artış oranı yüzde 9,7. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, İhracat değerlendirmesinde; “

TİM verilerine göre Denizli ihracatı, Ocak-Nisan döneminde 933 milyon USD oldu ve bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış gösterdi. Ülkemiz ihracatı ise, Nisan'da yüzde 4 artışla 11 milyar 866 milyon USD oldu. Yılın ilk 4 ayını geride bıraktığımızda, 49 milyar 734 milyon USD olarak gerçekleşen ülkemiz ihracatında yüzde 6,7'lik bir artış olduğunu görüyoruz.. Bilindiği gibi 2017 yılı "İhracat Atılım Yılı" olarak belirlenmişti. 2017 yılına ihracat penceresinden oldukça iyi başladık. Bu iyi tablonun devam etmesi, bizler için hem ümit verici hem sevindirici hem de oldukça motive edici.

  REFERANDUM BELİRSİZLİĞİ SONLANDI

 Ülke olarak 16 Nisan'da sandık başına gittik ve çok önemli bir referandumu geride bıraktık. Nisan ayında referandum gündemine yoğunlaşılmasına rağmen, ihracatımız artmaya devam etti. Referandum belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla birlikte ihracata daha çok odaklanacağımız kanaatindeyim. Umuyorum ki, hükümetimizin ihracatçılarımıza sunduğu desteklerin de devreye girmesiyle ülkemiz ekonomisinde canlanma yaşanacak ve güçlü ihracat artışlarımız devam edecektir.

 1 Mayıs, tüm dünyada birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan bir tarih.

 Alın terleri ve emekleriyle ülkemizin refah ve kalkınmasında çok önemli katkıları bulunan tüm çalışanların "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" nü kutluyor, bu anlamlı günün ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamasını diliyorum.” Dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web