Denizli 20°C
29 Ekim 2020 - Perşembe

ÇAVUŞOĞLU’NDAN EKONOMİK PAKET ELEŞTİRİSİ

2020-10-01 07:23:17 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÇAVUŞOĞLU’NDAN EKONOMİK PAKET ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'ın "Kur benim için önemli değil" sözlerini değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Yeni Ekonomi Programını değerlendiren Çavuşoğlu; "Günlük hayatımızda arabalarda kullandığımız akaryakıttan, evlerimizde ve üretimde kullandığımız doğalgaza, yap - işlet - devret modeliyle yapılan köprü ve otoyollara, üretimde kullanılan hammaddelere kadar dövize endeksliyiz.  Rakamlarla oynayarak ekonomiyi gelişmiş gösterebilirsiniz ama yapısal reformlar yapılmadıkça gerçek büyümeden söz etmek zor" dedi.

Türkiye ekonomisinde Albayrak'ın önerdiklerini gerçekleştirmemesinin mümkün olmadığını öne süren Çavuşoğlu, "Sürdürülebilir büyüme, işsizliğin azalması yönünde belirttikleri göstergeler gerçekçi değil. Piyasa rekabeti, eğitim, bilimsellik gibi unsurlara yönelmeleri gerekir yoksa büyüme hedefinin tutturulması imkansızlaşır. Yaptıkları pozitif göz boyama ama önerdikleri politika önerileri çok küçük ve artık çok geç. Ama esas temel konu üretim, istihdam, alt yapı gelişmesi ve hemen hemen hiç değinmedikleri bilimsel eğitim. 18 yılda ülkeyi her konuda dışa bağımlı hale getirip, sonra da çıkıp 'döviz kuru benim için önemli değil' sözünün elli tutulur hiç bir tarafı yoktur. " diye konuştu.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web