Denizli 19°C
13 Kasım 2018 - Salı

Çamelili çiftçiler tarım fuarında

2017-12-02 12:31:58 |
Haber Merkezi
Çamelili çiftçiler tarım fuarında

Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Growtech Eurasia Antalya 2017, Antalya Expo Center'de Çameli'li Örtü Altı sebzecilikle uğraşan Çameli'li çiftçiler Çameli Belediyesi sayesinde fuarı gezdi.

 Türkiye'nin en büyük tarım fuarları arasında gösterilen Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı (Growtech Eurasia Antalya 2017), 30 ülkeden 800 firmanın katılımıyla ziyarete açıldı fuar yaklaşıuk 3 gün boyunca devam edecek.

Fuarda  Çameli Tarım Danışmanlık personellerinde katıldığı gezide Çameli'de örtü altı sebezecilikle uğraşan çiftçilerimize fuar alanı gezdirildi Seracılık ile ilgili her türlü materyal ve seracılık teknikleri, sulama sistemleri, fide, fidan, tohum çeşitleri, bitki koruma ilaçları, gübre çeşitleri, son teknoloji alet ve ekipmanların olduğu fuara toplam 650 firma katılarak ürünlerini çiftçilerin bilgisine sundu. Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nü de gezen çiftçiler, turunçgiller ve sebze seracılığı hakkında bilgi sahibi oldu. Yerli ve yabancı çiftçilerin de ziyaret ettiği fuarda çiftçiler diğer çiftçilerle tanışma imkanı buldu ve bilgi alışverişinde bulundular. Çameli Belediyesinin desteklediği tarım fuarı gezisinde çiftçiler modern tarım üzerine elde ettikleri bilgileri ilçede de uygulama konusunda imkan sahibi oldu.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan,  "Çameli  üreticisi yenilikler açık ve teknolojik gelişmeleri izleyen, modern tarımın gereğini yerine getirme arzusunda olan üreticilerden oluşmaktadır.Yıl boyunca çalışan ve üreten çiftçilerimiz için bu fuar gezisi ayrıca bir moral gezisi olmuştur" dedi.

 

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web