Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

Ateş, "İnşaat sektörü nefes almak istiyor"

2018-12-18 14:08:40 |
Gökhan Karaıslı
Ateş, "İnşaat sektörü nefes almak istiyor"

Denizli’de son dönemde artan faizler ve dolar kuru karşısında sıkıntılı süreç geçiren konut sektörü rahat bir nefes almayı hedefliyor.

Ulusal çapta projeler yapan şirketlerin kendi finansmanlarıyla faizleri yüzde 0,98’e çektiği bir ortamda bu firmaların dışında ev almak isteyen vatandaşlar ise yüzde 2,5’i geçen faiz oranlarıyla karşı karşıya kalıyor. Banka kredisi kullanma konusunda sıkıntı yaşayan sektöre son olarak Ziraat Bankası destek oldu. Faizleri yüzde 1,78’e çeken banka, müteahhitlerin desteği olursa faizi 0,98’e güncelleme imkanı da sunuyor.

SEKTÖR NEFES ALMAK İSTİYOR

Bankanın uyguladığı durumun uygulanmasının zor olduğunu belirten Denizli’nin tanınmış genç işadamlarından Ateşoğlu İnşaat Sahibi Eşref Ateş, müteahhitlerin zor durumda olduğuna dikkat çekti. Ateş, “Zor bir süreçten geçen sektör var. İşler durma noktasına kadar geldi. Sektör temsilcileri ya krizin bitmesini bekliyor. Bekleyiş sırasında büyük firmalar ve bazı bankalar kampanyalar yapıyor. Bu sayede sektörün nefes alması bekleniyor” dedi.

BİR DESTEK DE BİZDEN

Denizli’de de yerel düzeyde kampanya düzenleyen firmaların olduğunu ifade eden Ateş, “Bunlardan birisi de biziz. Selçukbey Mahallesi’nde devam eden projelerimizde 250 bin TL’ye kadar 0,98 faiz imkanı sunuyoruz. Bu konuda Garanti Bankasıyla anlaşmaya vardık. İçerisinde özel yaşam alanlarının bulunduğu projemizden ev almak isteyenleri bekliyoruz” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web