Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

ALTIN VE GÜMÜŞ PARLATMA: POLİSAJ YÖNTEMİ

2020-11-21 07:04:00 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ALTIN VE GÜMÜŞ PARLATMA: POLİSAJ YÖNTEMİ

Kadınların günlük hayatta sıkça kullandığı ziynet eşyaları birçok sebepten dolayı kararıyor. Altın ve gümüş takıları kullanan insanların, kullanmış oldukları aksesuarlar bir süre sonra kararıyor. Bu kararmaların çözümü ise haberimizde.

Kadınların günlük hayatta sıkça kullandığı ziynet eşyaları birçok sebepten dolayı kararıyor. Altın ve gümüş takıları kullanan insanların, kullanmış oldukları aksesuarlar bir süre sonra kararıyor. Bu kararmaların çözümü ise haberimizde.

Aksesuar dünyasında her zaman moda olan ve ilk tercihler arasında yer alan altın ile gümüş takılar ilgi görmeye devam ediyor. Bu takıların oldukça pahalı olduğunu biliyoruz. Yüksek fiyatlı aksesuarların kararması ise kullanıcıların canını sıkıyor.

“TAKILARINIZI GÜVENDİĞİNİZ BİR KUYUMCUDA PARLATIN”

Denizli’de Belediye İşhanı içerisinde altın ve gümüş aksesuarlarında parlatma işlemini gerçekleştiren Adem Akyürek, “Altın ve gümüşün kararmasını geçirmek için bazı püf noktalar var. Günlük hayatta sürekli kullandığımız takılar, belli bir süre geçtikten sonra kararabilmektedir. Sadece imitasyon veya gümüş takılar değil altın takılar dahi zamanla renk değişimine uğrayabilmektedir.

“ALTERNATİF PARLATMA YÖNTEMLERİ TAKILARA ZARAR VEREBİLİR”

İmitasyon ürünlerin karardığını ve bunun olağan olduğunu söyleyen Akyürek, “İmitasyon veya gümüş ürünler kadar olmasa da altın takı ürünlerini de zamanla deformasyona uğrayacaktır. Ancak altının diğer ürünlere kıyasla daha zor karardığını söyleyebilirim. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, ayarı düşük altın takılar zamanla kararacaktır. Bu takılarınızı dilerseniz, güvendiğiniz kuyumcunuza götürerek parlatma; dilerseniz de evinizde temizleme şansınız bulunuyor. Öncelikle, altın takılarınızı en risksiz ve garanti yol olarak güvendiğiniz kuyumcunuza götürmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü diğer yöntemler yüzde yüz olumlu sonuç vermeyebilir, hatta alternatif yöntemler altın takı ürünlerinize zarar verebilir” dedi.

HEM TEMİZLEYİP HEM PARLATIYORLAR

Kuyumcuların kendilerine has makinelerde parlatma işlemi yaptıklarını söyleyen Akyürek, “Kuyumcular da dönem dönem ürünlerini, özel olarak üretilmiş kaplarda yıkıyorlar. Bu sayede, ürünlerin parlaklıklarını koruyoruz. Temizletmek istediğiniz takılarınızı mutlaka güvendiğiniz kuyumculara teslim etmelisiniz. Kuyumcular kısa sürede takılarınızı temizleyip parlatacaklardır. Kuyumcular, altın temizleme işini defalarca yaptıkları için bu konuda oldukça tecrübelilerdir. Bu nedenle, altın takılarınıza zarar vermeden bu yöntemi en garanti yöntem olarak düşünmelisiniz” şeklinde konuştu.

FATMA TEKEŞ-ÖZEL HABER

 

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web