Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe

Almanya’da tekstil zirvesi

2020-01-10 13:35:25 |
Haber Merkezi
Almanya’da tekstil zirvesi

Almanya’da tekstil zirvesi

Üyelerinden oluşan 90 kişilik kalabalık bir heyetle Almanya’ya giden Denizli Ticaret Odası (DTO), 2 günlük Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi düzenledi. MÜSİAD Hessen Şubesi’nin yönetim kurulu ve üyeleri ile bir araya gelerek, sektörün sorunlarını istişare etti.

 

Derneğin Hessen Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Kıdık’ın başı çektiği Almanya’daki Türk iş adamlarından oluşan bir grup MÜSİAD üyesi, Denizli Ticaret Odası’nın Tekstil Sektörü İş Gezisi kapsamında Frankfurt’ta bulunan Denizli heyetini, hizmet binalarında ağırladı.

 

MÜSİAD ÜYELERİNİ DTO VE DENİZLİ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

 

Toplantı salonundaki görüşmede, DTO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Can, odaları ve Denizli hakkında MÜSİAD üyelerini bilgilendirerek konuşmasına başladı. Can, “Sözlerimin başında, bu buluşmamızı sağlayan DTO Yönetim Kurulu Başkanımız Uğur Erdoğan ile çalışma arkadaşlarıma, teşekkür ediyorum. Sizlerle bugün burada olmaktan, büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Başkanımız Uğur Erdoğan’ın da, hepinize selamlarını iletmek istiyorum. Bize, bu imkânı sağladığınız için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz. Denizli Ticaret Odası Olarak, 90 kişilik bir heyetle, sizlerle buluşup görüşmek, kafa kafaya verip tecrübe ve bilgi birikimimizi paylaşarak, tekstil sektörümüzün yeni fikirler ve işler merkezindeki arayışına karşılık bulmak üzere yola çıktık. Bu vesileyle, sizleri, şehrimiz ve ekonomisi ile ilgili kısaca bilgilendirmek isterim... Denizli Ticaret Odamız, 17.847 firmanın kayıtlı olduğu, şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Değerli arkadaşlar, Denizli’miz ise, Türkiye’nin en çok turist çeken 5’inci kentidir… Tarih ve turizm zengini, eğitim, sağlık, sanayi ve tarım şehridir.” dedi.

 

 

DTO BAŞKANI ERDOĞAN: “MÜSİAD’IN İVMESİNDEN, TİCARET VE İHRACAT ANLAMINDA DENİZLİ’MİZ DE FAYDALANACAKTIR”

 

Frankfurt’taki temaslarının oldukça verimli geçtiğini kaydeden Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, toplantıyla ilgili olarak da, dünyanın dört bir tarafına yayılmış MÜSİAD’lıların ivmesinden, ticaret ve ihracat anlamında Denizli’nin de faydalanmasını istediklerini belirterek, Başkan Kıdık’a ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Erdoğan, “Birlikte daha büyük organizasyonlar ve işler yapacağımıza inanıyorum. Üyelerimiz, bu tür organizasyonlarla ufkunu genişletiyor, rakiplerinin hangi koşullarda çalıştığına ilk ağızdan dinleyerek ve yerinde görerek bizzat tanık oluyor. İzlenimlerini de işlerini ve işletmelerini daha da iyileştirme yönünde değerlendiriyor. Ülkemiz ve şehrimize faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web