Denizli 34°C
21 Temmuz 2019 - Pazar

ADNAN YILDIRIM’A YILIN BÜROKRATI ÖDÜLÜ

2017-11-30 09:35:51 |
Haber Merkezi
ADNAN YILDIRIM’A YILIN BÜROKRATI ÖDÜLÜ

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, geçtiğimiz yılın ardından bu sene de yılın bürokratı seçildi.

2016 yılında Turco Vision organizasyonunda “Türkiye’ye ve Dünya’ya Değer Katanlar Ödülü’nün” sahibi olan Yıldırım, bu yıl ise Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Yılın Bürokratı Ödülü” ne layık görüldü.

BAŞARILI HİZMETLERİNİN KARŞILIĞINI ALIYOR

Bir yıldır Eximbank Genel Müdürlüğü görevini yürüten Adnan Yıldırım’ın, göreve başladığında Eximbank’ın ülkemiz ihracatının yüzde 22,9’unu finanse ettiğini, şimdi ise Türkiye ihracatının yüzde 26’sını finanse ettiğini belirten TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert şu ifadelere yer verdi:

“2017 yılının geride kalan ilk on ayında Eximbank’ın toplam desteği 20,4 milyar USD kredi ve 12 milyar USD’nin üzerinde sigorta desteği olmak üzere 32, 5 milyar USD’yi yakaladı. Eximbank’ın toplam müşteri sayısında yüzde 15’lere ulaşan artışlar olduğunu biliyoruz. Şubeleşme yolunda da emin adımlar atılıyor. 2017 yılında 11 ilimizde şubeleşme çalışmaları tamamlandı. Bu illerden biri de Denizli.

Ülkemiz ihracatına meslek hayatı boyunca çok ciddi katkılar sunan Adnan Yıldırım’ın başarılı hizmetlerinin karşılığını alması bir Denizlili olarak bizi de son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Adnan Yıldırım’a emeklerinden dolayı ihracatçılar olarak teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web