Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

5 LİRAYA BALIK OLMAZ

2019-10-09 06:42:22 |
Gökhan Karaıslı
5 LİRAYA BALIK OLMAZ

Denizli halkının sonbahar ve kış günlerinin vazgeçilmezi olan deniz ürünlerine ilgi artıyor. Reis Balıkçılık’tan Murat Çolakkol, “Balık Halimize ilgi yoğun, özellikle yağışlı günlerde yoğunluk artıyor. Balık fiyatlarımız 3 senedir aynı” dedi.

Denizli Balık Halinde esnafların yüzü gülüyor. Havaların soğumasıyla birlikte balık satışlarının arttığı ifade edildi. Reis Balıkçılık’tan Murat Çolakkol fiyatların uygun olduğunu belirtti ve zincir marketlerdeki satılan ucuz balıklar hakkında konuştu. Çolakkol, “1986 yılından beri balıkçılık yapıyoruz. Denizli halkının güvenini kazandık. Müşterilerimiz ‘Zincir marketlerde balık çok ucuz’ diye sorabiliyor. Zincir marketlerdeki 5 liralık hamsinin anca 200 gramını yiyebilirsin. Balıklar hallerde mezat şeklinde satılır. Balıkçı esnafı en iyi balıkları almaya çalışır. Sonuçta çok küçük, kalitesiz, ezilmiş balıklar kalır. İşte bu zincir marketlerde satılan balıklar bizlerin almadığı, arta kalan balıklardır. Üstelik marketlerde temizletme şansları da yok. Üstelik tezgahımızdaki tüm balıklar bir gün önceden tutuluyor. Balıklarımız her zaman tazedir. İyi balık yemek isteyen Denizlilileri halimize bekliyoruz” dedi.

Haldeki yoğunluğu yerinde olduğunu ve 3 senedir fiyatların aynı olduğunu belirten Murat Çolakkol, “Balık sezonu bilindiği gibi sonbahar ve kış mevsimleridir. Sezon başında ilgi azdı ancak havaların da soğumaya başlamasıyla birlikte Balık Halimizde yoğunluk arttı. Biz 3 senedir balıklarımızı aynı fiyattan satıyoruz. En çok tercih edilen balıklardan Hamsi, istavrit ve sardalya 20 lira, alabalık, palamut 25 lira, en pahalı balığımız ise 150 lira ile Lagos balığıdır” açıklamasında bulundu. Kubilay Y. GERBOĞA – ÖZEL HABER

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web